Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2013.03.15

Segregujmy odpady 

 

W Ostrowcu Świętokrzyskim wytwarzamy dziennie około 70 ton odpadów komunalnych. Skala śmieci z jakimi musimy się uporać wzrasta każdego dnia. 

więcej

 

2013.03.08

Wypalanie traw

 

Każdy kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin naraża się na odpowiedzialność karną i podlega karze aresztu albo grzywny.

 

więcej

 

2013.02.27

Godzina dla Ziemi


W sobotę, 23 marca, dokładnie o godzinie 20.30 czasu lokalnego, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie ponownie zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę – Godzinę dla Ziemi WWF.

więcej

 

2013.02.06

Konkurs plastyczny "Zielona energia"

 

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wydział Środowiska zaprasza gminne placówki oświatowe do udziału w gminnym etapie Wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „ZIELONA ENERGIA”.

więcej

 

2013.01.23

Bonus za segregowanie śmieci 

 

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. radni ustalili wysokość tzw. „opłaty śmieciowej”. Przegłosowane stawki wynosić będą 7,50 zł za odpady segregowane i 14 złotych za zmieszane. Ostateczne koszty, jakie będą ponosić mieszkańcy, poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu firmy, która zajmie się odbiorem odpadów.

więcej

 

2013.01.23

Azbest znika z ostrowieckich dachów

 

Przypominamy, że wnioski o przyznanie dotacji na finansowanie lub dofinansowanie kosztów związanych z usuwaniem azbestu, można pobrać w Urzędzie Miasta, w Biurze Obsługi Interesanta, sala A, stanowisko Nr 14. Są one również dostępne na naszej stronie internetowej www.um.ostrowiec.pl. Termin ich składania upływa z dniem 31 marca br.
 
 

więcej

 

2013.01.08

Spot Reklamowy - nowy system gospodarki odpadami

 

więcej

 

 

do góry