Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2018.09.21

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wydała 2000 egzemplarzy bajki edukacyjnej o segregacji odpadów komunalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, która została bezpłatnie rozdana przedszkolakom uczącym się na terenie naszej gminy. Książka pn. „Zając – niezwykły artysta z Ostrowca Świętokrzyskiego” w swojej treści oraz grafice odwołuje się do Ostrowca Świętokrzyskiego i każdym aspekcie została dostosowana do wieku odbiorców  tj. przedszkolaków. 

Bajka została opracowana przez „Wydawnictwo Bombajka” z Zamościa na zlecenie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018.

więcej

 

2018.09.09

 W dniu 8 września 2018 r. na Rynku Miasta odbył się piknik ekologiczny promujący selektywną zbiórkę odpadów i recykling wśród mieszkańców naszego miasta. 

Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pn. "Drugie życie produktów – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców", przeprowadzonego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski w okresie V – VI 2018 r. w ramach zadania pn. „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 

więcej

 

2018.08.31

Piknik na Gutwinie jest fajnie

Stoisko edukacyjne podczas pikniku „Na Gutwinie jest fajnie”

więcej

 

2018.08.22

       W dniu 22 sierpnia 2018 r. podpisana została Umowa Dotacji nr 778/18 pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a Gminą Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018. Gmina otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  w formie datacji. W ramach zadania będą prowadzone następujące działania:
 
  1. Konkurs dla młodzieży – wykonanie amatorskiego  filmu na temat  segregacji odpadów oraz emisja zwycięskich filmów w lokalnej telewizji.
  2. Konkurs tematyczny dla przedszkolaków pn. „Drugie życie produktu – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców”.
  3. Warsztaty edukacyjne – piknik naukowy w Warszawie dla koordynatorów ds. edukacji ekologicznej z publicznych przedszkoli z terenu Gminy Ostrowiec świętokrzyski.
  4. Wydanie bajki o segregacji odpadów w Ostrowcu świętokrzyskim.
  5. Przygotowanie i obsługa stoiska edukacyjno – informacyjnego „Czyste powietrze” podczas Dni Ostrowca.
  6. Mobilne laboratorium OZE podczas Dni Ostrowca. 
  7. Przygotowanie i obsługa stoiska edukacyjno – informacyjnego podczas Pikniku Rodzinnego – „Na Gutwinie jest fajnie”.
 
Zakończenie realizacji zadania: 30.11.2018 r.

więcej

 

2018.06.20

Mobilne Laboratorium Dni Ostrowca 2018 - 3

Mobilne Laboratorium "POLoNEs" podczas Dni Ostrowca 2018 w ramach zadania OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - MIASTO Z KLIMATEM

 

POLoNEs - Przyczyny - Ograniczenie - Likwidacja Niskiej Emisji. Mobilne Laboratorium zostało stworzone w celu zwiększania świadomości społeczności lokalnych na temat zagrożeń i przyczyn niskiej emisji oraz sposobów jej ograniczania i ostatecznie likwidacji.

więcej

 

2018.06.18

Stoisko edukacyjne podczas Dni Ostrowca 2018

Edukacja w mieście z dobrym klimatem

 

Jak co roku Dni Ostrowca Świętokrzyskiego obfitowały w wiele wyjątkowych wydarzeń. Jednym z nich było przygotowanie przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski stoisk edukacyjno - informacyjnych na temat ochrony powietrza, niskiej emisji, odnawialnych źródeł energii.

Więcej informacji na: ekoedu.com.pl/news/aktualnosci/edukacja-w-miescie-z-dobrym-klimatem/

więcej

 

2018.06.13

Zaproszenie do udziału w konkursie „Piękna i Bezpieczna Zagroda-Przyjazna Środowisku”

więcej

 

2018.04.09

LISTY DLA ZIEMI 2018

11 kwietnia startuje największa akcja edukacji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczy ponad 150 tysięcy osób.

 

więcej

 

2018.03.26

Informacja o obowiązku oznaczenia pojemników na zbieranie odpadów komunalnych

więcej

 

2018.02.13

Informacja dla przedsiębiorców i innych podmiotów zobowiązanych do zawarcia indywidualnych umów na odbieranie odpadów komunalnych

więcej

 

 

do góry