Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2013.04.04

Zmiany w gospodarce odpadami

 

Co zrobić ze „starymi” umowami na wywóz śmieci? To jedno z najczęstszych pytań, z jakim mieszkańcy domów jednorodzinnych zwracają się do Urzędu Miasta.

więcej

 

2013.04.04

      Czas na składanie deklaracji

 

Od 1 lipca to Gmina będzie odpowiedzialna za odbiór odpadów wytworzonych przez mieszkańców. Zanim to się jednak stanie, osoby zamieszkujące poszczególne nieruchomości na terenie naszego miasta muszą zdecydować, czy chcą segregować odpady i płacić mniej, czy też ne są zainteresowane ich selektywną zbiórką i gotowi są z tego tytułu ponosić wyższe opłaty.

więcej

 

2013.04.04

PODSUMOWANO ETAP GMINNY KONKURSU „ZIELONA ENERGIA"


27 marca w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowano gminny etap Wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „ZIELONA ENERGIA”.
 

więcej

 

2013.04.04

„Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski” – KOLEJNA EDYCJA !

 

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłosił kolejną edycję programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski – edycja X.
 

więcej

 

2013.03.19

Spot - segregujmy odpady!

 

więcej

 

2013.03.15

Segregujmy odpady 

 

W Ostrowcu Świętokrzyskim wytwarzamy dziennie około 70 ton odpadów komunalnych. Skala śmieci z jakimi musimy się uporać wzrasta każdego dnia. 

więcej

 

2013.03.08

Wypalanie traw

 

Każdy kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin naraża się na odpowiedzialność karną i podlega karze aresztu albo grzywny.

 

więcej

 

2013.02.27

Godzina dla Ziemi


W sobotę, 23 marca, dokładnie o godzinie 20.30 czasu lokalnego, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie ponownie zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę – Godzinę dla Ziemi WWF.

więcej

 

2013.02.06

Konkurs plastyczny "Zielona energia"

 

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wydział Środowiska zaprasza gminne placówki oświatowe do udziału w gminnym etapie Wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „ZIELONA ENERGIA”.

więcej

 

2013.01.23

Bonus za segregowanie śmieci 

 

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. radni ustalili wysokość tzw. „opłaty śmieciowej”. Przegłosowane stawki wynosić będą 7,50 zł za odpady segregowane i 14 złotych za zmieszane. Ostateczne koszty, jakie będą ponosić mieszkańcy, poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu firmy, która zajmie się odbiorem odpadów.

więcej

 

 

do góry