Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2018.12.14

  Sprawozdanie z realizacji zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018.

    W dniu 22 sierpnia 2018 r. podpisana została Umowa Dotacji nr 778/18 pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a Gminą Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018. Gmina otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  w formie datacji.

więcej

 

2018.12.06

HARMONOGRAMY WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA 2019 ROK

więcej

 

2018.10.26

Nagroda Czarodziejskiego Drzewa i Pegaza

Czarodziejskie Drzewo 2018 i nagroda PEGAZA 2018 dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

więcej

 

2018.10.26

Nagroda EKOJANOSIK dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

Tytuł „EKOJANOSIKA 2018” dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

więcej

 

2018.10.15

Rozstrzygnięcie konkursu pn. „Przygotowanie amatorskiego filmu edukacyjnego na temat segregacji odpadów”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w ramach projektu "OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - MIASTO Z KLIMATEM" - edycja 2018, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeprowadziła konkurs dla młodzieży pn. „Przygotowanie amatorskiego filmu edukacyjnego na temat segregacji odpadów”.   

więcej

 

2018.09.21

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wydała 2000 egzemplarzy bajki edukacyjnej o segregacji odpadów komunalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, która została bezpłatnie rozdana przedszkolakom uczącym się na terenie naszej gminy. Książka pn. „Zając – niezwykły artysta z Ostrowca Świętokrzyskiego” w swojej treści oraz grafice odwołuje się do Ostrowca Świętokrzyskiego i każdym aspekcie została dostosowana do wieku odbiorców  tj. przedszkolaków. 

Bajka została opracowana przez „Wydawnictwo Bombajka” z Zamościa na zlecenie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018.

więcej

 

2018.09.09

 W dniu 8 września 2018 r. na Rynku Miasta odbył się piknik ekologiczny promujący selektywną zbiórkę odpadów i recykling wśród mieszkańców naszego miasta. 

Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pn. "Drugie życie produktów – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców", przeprowadzonego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski w okresie V – VI 2018 r. w ramach zadania pn. „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 

więcej

 

2018.08.31

Piknik na Gutwinie jest fajnie

Stoisko edukacyjne podczas pikniku „Na Gutwinie jest fajnie”

więcej

 

2018.08.22

       W dniu 22 sierpnia 2018 r. podpisana została Umowa Dotacji nr 778/18 pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a Gminą Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018. Gmina otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  w formie datacji. W ramach zadania będą prowadzone następujące działania:
 
  1. Konkurs dla młodzieży – wykonanie amatorskiego  filmu na temat  segregacji odpadów oraz emisja zwycięskich filmów w lokalnej telewizji.
  2. Konkurs tematyczny dla przedszkolaków pn. „Drugie życie produktu – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców”.
  3. Warsztaty edukacyjne – piknik naukowy w Warszawie dla koordynatorów ds. edukacji ekologicznej z publicznych przedszkoli z terenu Gminy Ostrowiec świętokrzyski.
  4. Wydanie bajki o segregacji odpadów w Ostrowcu świętokrzyskim.
  5. Przygotowanie i obsługa stoiska edukacyjno – informacyjnego „Czyste powietrze” podczas Dni Ostrowca.
  6. Mobilne laboratorium OZE podczas Dni Ostrowca. 
  7. Przygotowanie i obsługa stoiska edukacyjno – informacyjnego podczas Pikniku Rodzinnego – „Na Gutwinie jest fajnie”.
 
Zakończenie realizacji zadania: 30.11.2018 r.

więcej

 

2018.06.20

Mobilne Laboratorium Dni Ostrowca 2018 - 3

Mobilne Laboratorium "POLoNEs" podczas Dni Ostrowca 2018 w ramach zadania OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - MIASTO Z KLIMATEM

 

POLoNEs - Przyczyny - Ograniczenie - Likwidacja Niskiej Emisji. Mobilne Laboratorium zostało stworzone w celu zwiększania świadomości społeczności lokalnych na temat zagrożeń i przyczyn niskiej emisji oraz sposobów jej ograniczania i ostatecznie likwidacji.

więcej

 

 

do góry