Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2013.02.27

 

Akcja po raz siódmy zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, bez względu na rasę, religię, kulturę, pochodzenie czy status społeczny, abyśmy w tym samym czasie poświęcili chwilę skupienia naszej planecie i razem podjęli zobowiązanie dbania o nią przez cały rok. Wkrótce wystartuje oficjalna strona akcji.

 

Szukaj informacji na stronie głównej wwf.pl.

Od rozpoczęcia akcji w 2007 roku, kiedy to inicjatywę podjęło jedno miasto – Sydney, do roku 2013, Godzina dla Ziemi WWF urosła do największej woluntarystycznej akcji w dziejach świata, podczas której setki milionów ludzi ze wszystkich kontynentów łączą się w symboliczny sposób, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o środowisko każdego dnia.

W 2012 oku do Godziny dla Ziemi WWF przyłączyła się rekordowa liczba 150 państw na świecie oraz 47 miast w Polsce. W ramach globalnego, symbolicznego gestu na rzecz przyrody, dokładnie o 20.30 czasu lokalnego zgasły światła w domach setek milionów ludzi oraz iluminacje świetlne tysięcy obiektów w ponad 6 500 miast.

Ta niezwykła akcja pokazuje, że z roku na rok zwiększa się globalna świadomość ekologiczna, a kwestie ochrony środowiska stają się dla nas coraz ważniejsze.

PRZYŁĄCZ SIĘ i zgaś światło 23 marca o godzinie 20.30. Wejdź na wwf.pl w marcu, a dowiesz się, co organizacja przygotowała dla Was w tym roku.

 

 

 

źródło: WWF

 

www.wwf.pl

 

 

 

do góry