Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2019.02.22

Zasady postępowania z odpadami komunalnymi

więcej

 

2019.02.21

Konkurs "ZACZNIJ MYŚLEĆ SELEKTYWNIE"

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz Remondis Sp. z o.o. Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają do udziału w konkursie pn. "ZACZNIJ MYŚLEĆ SELEKTYWNIE".

 

Jesteś uczniem lub podopiecznym ostrowieckiej placówki oświatowej?

Pomóż nam zmobilizować mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do segregacji odpadów w ich domach! JAK?

Stwórz maskotkę, gadżet, wymyśl hasło, zrób zdjęcie, plakat, nagraj film lub w inny sposób, niekonwencjonalny sposób WYRAŹ SWOJE POPARCIE dla recyklingu i proekologicznych postaw w Twoim otoczeniu.


Pracę dostarcz do organizatora w terminie do 18 MARCA 2019 r., wraz z kartą zgłoszenia.
Rozstrzygnięcie konkursu – 25 MARCA 2019 r.

więcej

 

2019.01.03

Monitoring jakości powietrza SYNGEOS:

panel.syngeos.pl/sensor/pm10

więcej

 

2018.12.14

  Sprawozdanie z realizacji zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018.

    W dniu 22 sierpnia 2018 r. podpisana została Umowa Dotacji nr 778/18 pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a Gminą Ostrowiec Świętokrzyski na realizację zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018. Gmina otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  w formie datacji.

więcej

 

2018.12.06

HARMONOGRAMY WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA 2019 ROK

więcej

 

2018.10.26

Nagroda Czarodziejskiego Drzewa i Pegaza

Czarodziejskie Drzewo 2018 i nagroda PEGAZA 2018 dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

więcej

 

2018.10.26

Nagroda EKOJANOSIK dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

Tytuł „EKOJANOSIKA 2018” dla Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

więcej

 

2018.10.15

Rozstrzygnięcie konkursu pn. „Przygotowanie amatorskiego filmu edukacyjnego na temat segregacji odpadów”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w ramach projektu "OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - MIASTO Z KLIMATEM" - edycja 2018, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeprowadziła konkurs dla młodzieży pn. „Przygotowanie amatorskiego filmu edukacyjnego na temat segregacji odpadów”.   

więcej

 

2018.09.21

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wydała 2000 egzemplarzy bajki edukacyjnej o segregacji odpadów komunalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, która została bezpłatnie rozdana przedszkolakom uczącym się na terenie naszej gminy. Książka pn. „Zając – niezwykły artysta z Ostrowca Świętokrzyskiego” w swojej treści oraz grafice odwołuje się do Ostrowca Świętokrzyskiego i każdym aspekcie została dostosowana do wieku odbiorców  tj. przedszkolaków. 

Bajka została opracowana przez „Wydawnictwo Bombajka” z Zamościa na zlecenie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach zadania „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018.

więcej

 

2018.09.09

 W dniu 8 września 2018 r. na Rynku Miasta odbył się piknik ekologiczny promujący selektywną zbiórkę odpadów i recykling wśród mieszkańców naszego miasta. 

Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pn. "Drugie życie produktów – wykonanie przedmiotu użytkowego z odzyskanych surowców", przeprowadzonego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski w okresie V – VI 2018 r. w ramach zadania pn. „OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – MIASTO Z KLIMATEM” – edukacja ekologiczna z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi oraz ochrony powietrza – edycja 2018, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 

więcej

 

 

do góry