Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2020.11.27

Park Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ankieta - DRZEWA I TERENY ZIELENI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

Sergecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, która posłuży w opracowaniu standardów kształtowania terenów zieleni na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

więcej

 

2020.10.21

Wyszukiwarka odpadów

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski uruchomiła wyszukiwarkę odpadów, która ma na celu rozwiać wątpliwości mieszkańców naszego miasta w zakresie poprawnej segregacji odpady. Dzięki temu udogodnieniu mieszkańcy w przystępny sposób mogą sprawdzić, jak odpowiednio posegregować odpady - do którego pojemnika  wrzucić konkretny odpad lub ewentualnie gdzie go oddać.

więcej

 

2020.10.13

stacja monitoringu powietrza WIOŚ

Monitoring jakości powietrza w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

powietrze.gios.gov.pl/pjp/current/station_details/info/10444

więcej

 

2020.10.06

Konkurs pn. „Pokażę Wam, jak o środowisko dbam”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zaprasza publiczne szkoły podstawowe z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego do udziału w konkursie na przygotowanie pakietu materiałów edukacyjnych pod hasłem „Pokażę Wam, jak o środowisko dbam”.

 

więcej

 

2020.09.24

Zmiana harmonogramów jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w zabudowie jednorodzinnej w 2020 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, informuje o zmianie harmonogramów jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w zabudowie jednorodzinnej w 2020 r. 

więcej

 

2020.09.23

 

Odbiór odpadów komunalnych w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski

 

Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego przypomina, iż od  1 stycznia 2020 r. odpady komunalne z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, odbierane są przez Konsorcjum, w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Fart Bis” Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach, ul. Ściegiennego 268a, 25-116 Kielce.

więcej

 

2020.09.18

Stacja edukacyjna - drugie życie drzewa w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zaproszenie do odwiedzenia STACJI EDUKACYJNEJ - DRUGIE ŻYCIE DRZEWA w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim 

więcej

 

2020.09.17

ulotka

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2020/2021

więcej

 

2020.09.08

logo Sprzątanie Świata 2020

W tym roku juz po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzatanie Świata - Polska  

więcej

 

2020.06.29

,,Rolnictwo dla środowiska  środowisko dla rolnictwa’’ - materiały informacyjne

"Rolnictwo dla środowiska środowisko dla rolnictwa"

Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie

więcej

 

 

do góry