Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2020.06.09

zielone inicjatywy - skwer przy ulicy Długiej/Kasztanowej

ZIELONE INICJATYWY

Ostrowiecka Firma „Kram” realizując obowiązek wynikający z decyzji na usunięcie drzew na terenie swojego przedsiębiorstwa wsparła ostrowiecką zieleń.

więcej

 

2020.05.26

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Wnioski od 3 czerwca 2020 r.

 

 

więcej

 

2020.05.25

Koronawirus

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywołaną przez niego chorobą COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

 

 

więcej

 

2020.05.12

stop pożarom traw

Kampania "STOP pozarom traw!"

13 marca br. ruszyła kampania społeczna "STOP pożarom traw!". Jest to kampania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Ma ona na celu przede wszystkim uświadamianie społeczeństwa jakie zagrożenia związane z pożarami traw na łąkach i nieużytkach rolnych czyhają na ludzi oraz wskazać działania, które to ryzyko w znacznej mierze mogą ograniczyć. W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl, na której znajdują się materiały promocyjne (ulotki, plakaty, prezentacja i inne materiały informacyjno-edukacyjne), z których można korzystać.

więcej

 

2020.03.30

Odpady w czasie epidemii

 

Aktualna sytuacja związana z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, ma wpływ także na branżę komunalną i gospodarkę odpadami.

 

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego odbiór odpadów komunalnych na chwilę obecną odbywa się bez zakłóceń. Jednakże istnieje realne ryzyko braków kadrowych Wykonawcy świadczącego usługę odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie naszego miasta, wywołane np. objęciem pracowników kwarantanną.

więcej

 

2020.03.12

Segregacja odpadów komunalnych


Segregacja odpadów niesie ze sobą wiele korzyści, których nie do końca jesteśmy świadomi. Segregując odpady w gospodarstwie domowym ograniczamy ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.
Innym atutem segregacji odpadów jest pozyskiwanie surowców wtórnych, co skutkuje mniejszym zużyciem zasobów naturalnych. Segregacja śmieci zaczyna się w naszym domu, skąd trafiają one do odpowiednich pojemników.
Warto mieć na uwadze, że od tego, w jaki sposób rozdzielimy odpady, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Segregacja odpadów często kojarzy nam się z ciężką i nie dla wszystkich przyjemną sytuacją – kilka koszy w domu, kolorowe kontenery na zewnątrz i problem z odpowiednim rozsortowaniem śmieci. Nie jest to jednak takie trudne, a korzyści wynikające z tego procesu są nieocenione, dlatego
pragnę przypomnieć Państwu zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych obowiązujące w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski od 2018 roku.

więcej

 

2020.03.05

lawka

Zaproszenie dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do udziału w VI edycji projektu grantowego ZIELONA ŁAWECZKA.

więcej

 

2020.02.06

Konkurs geologiczno - środowiskowy

OGÓLNOPOLSKI KONKURSU GEOLOGICZNO - ŚRODOWISKOWY "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

Regulamin_2020_doc.pdf

Konkurs wiedzy geologicznej.pdf

Konkurs plastyczny.pdf

więcej

 

2020.01.23

eternit

Kolejny nabór wniosków o przyznanie dotacji na usuniecie wyrobów lub odpadów zawierajacych azbest

 

Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ogłasza kolejny nabór wniosków o przyznanie dotacji celowej w 2020 roku ma sfinansowanie lub dofinansowanie usługi usunięcia z nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski wyrobów lub odpadów zawierajacych azbest

więcej

 

2020.01.23

panele fotowoltaiczne

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski dofinansuje wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych oraz wymianę systemu ogrzewania.

więcej

 

 

do góry