Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2013.06.27

Spot - czy masz już pojemnik?

więcej

 

2013.06.20

 

ZAPROSZENIE NA PLENEROWE IMPREZY EDUKACYJNO - EKOLOGICZNE ORGANIZOWANE

PRZEZ GMINNE PLACÓWKI OŚWIATOWE W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

 

Urząd Miasta – Wydział Środowiska zaprasza mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic na plenerowe imprezy edukacyjne organizowane przy placówkach oświatowych na terenie miasta.

 

więcej

 

2013.04.12


 

Wydłużenie terminu składania deklaracji

o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi !!!

 
Informujemy, że do 31 maja 2013 roku wydłużony został termin składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

więcej

 

2013.04.04

Zmiany w gospodarce odpadami

 

Co zrobić ze „starymi” umowami na wywóz śmieci? To jedno z najczęstszych pytań, z jakim mieszkańcy domów jednorodzinnych zwracają się do Urzędu Miasta.

więcej

 

2013.04.04

      Czas na składanie deklaracji

 

Od 1 lipca to Gmina będzie odpowiedzialna za odbiór odpadów wytworzonych przez mieszkańców. Zanim to się jednak stanie, osoby zamieszkujące poszczególne nieruchomości na terenie naszego miasta muszą zdecydować, czy chcą segregować odpady i płacić mniej, czy też ne są zainteresowane ich selektywną zbiórką i gotowi są z tego tytułu ponosić wyższe opłaty.

więcej

 

2013.04.04

PODSUMOWANO ETAP GMINNY KONKURSU „ZIELONA ENERGIA"


27 marca w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowano gminny etap Wojewódzkiego konkursu plastycznego pn. „ZIELONA ENERGIA”.
 

więcej

 

2013.04.04

„Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski” – KOLEJNA EDYCJA !

 

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłosił kolejną edycję programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski – edycja X.
 

więcej

 

2013.03.19

Spot - segregujmy odpady!

 

więcej

 

2013.03.15

Segregujmy odpady 

 

W Ostrowcu Świętokrzyskim wytwarzamy dziennie około 70 ton odpadów komunalnych. Skala śmieci z jakimi musimy się uporać wzrasta każdego dnia. 

więcej

 

2013.03.08

Wypalanie traw

 

Każdy kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin naraża się na odpowiedzialność karną i podlega karze aresztu albo grzywny.

 

więcej

 

 

do góry