Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2020.09.18

Stacja edukacyjna - drugie życie drzewa w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zaproszenie do odwiedzenia STACJI EDUKACYJNEJ - DRUGIE ŻYCIE DRZEWA w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim 

więcej

 

2020.09.17

ulotka

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2020/2021

więcej

 

2020.09.08

logo Sprzątanie Świata 2020

W tym roku juz po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzatanie Świata - Polska  

więcej

 

2020.06.29

,,Rolnictwo dla środowiska  środowisko dla rolnictwa’’ - materiały informacyjne

"Rolnictwo dla środowiska środowisko dla rolnictwa"

Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie

więcej

 

2020.06.09

zielone inicjatywy - skwer przy ulicy Długiej/Kasztanowej

ZIELONE INICJATYWY

Ostrowiecka Firma „Kram” realizując obowiązek wynikający z decyzji na usunięcie drzew na terenie swojego przedsiębiorstwa wsparła ostrowiecką zieleń.

więcej

 

2020.05.26

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Wnioski od 3 czerwca 2020 r.

 

 

więcej

 

2020.05.25

Koronawirus

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywołaną przez niego chorobą COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

 

 

więcej

 

2020.03.30

Odpady w czasie epidemii

 

Aktualna sytuacja związana z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, ma wpływ także na branżę komunalną i gospodarkę odpadami.

 

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego odbiór odpadów komunalnych na chwilę obecną odbywa się bez zakłóceń. Jednakże istnieje realne ryzyko braków kadrowych Wykonawcy świadczącego usługę odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie naszego miasta, wywołane np. objęciem pracowników kwarantanną.

więcej

 

2020.03.12

Segregacja odpadów komunalnych


Segregacja odpadów niesie ze sobą wiele korzyści, których nie do końca jesteśmy świadomi. Segregując odpady w gospodarstwie domowym ograniczamy ilości śmieci, które zanieczyszczają środowisko.
Innym atutem segregacji odpadów jest pozyskiwanie surowców wtórnych, co skutkuje mniejszym zużyciem zasobów naturalnych. Segregacja śmieci zaczyna się w naszym domu, skąd trafiają one do odpowiednich pojemników.
Warto mieć na uwadze, że od tego, w jaki sposób rozdzielimy odpady, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Segregacja odpadów często kojarzy nam się z ciężką i nie dla wszystkich przyjemną sytuacją – kilka koszy w domu, kolorowe kontenery na zewnątrz i problem z odpowiednim rozsortowaniem śmieci. Nie jest to jednak takie trudne, a korzyści wynikające z tego procesu są nieocenione, dlatego
pragnę przypomnieć Państwu zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych obowiązujące w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski od 2018 roku.

więcej

 

2020.03.05

lawka

Zaproszenie dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do udziału w VI edycji projektu grantowego ZIELONA ŁAWECZKA.

więcej

 

 

do góry