Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2013.11.21

Konkurs dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "AKTYWNI DLA KLIMATU"

Zapraszamy do udziału! Wystarczy zgłosić 5 - osobowy zespół wraz z opiekunem i zarejestrować się on-line do 1 grudnia 2013 r. Wielki finał odbędzie się 12 czerwca 2014 roku w Warszawie.

 

więcej

 

2013.10.11

Inauguracja ŚWIĘTA DRZEWA w Warszawie

Nagroda CZARODZIEJSKIEGO DRZEWA dla Przedszkola Publicznego nr 7

więcej

 

2013.10.04

Co zrobić z popiołem w okresie grzewczym?


Okres grzewczy to czas  wzmożonej produkcji  popiołu w gospodarstwach domowych. Popiół stanowi odpad komunalny.  Czy istnieje obowiązek selektywnej zbiórki popiołu, czy też może on trafiać do odpadów zmieszanych? To często duży problem.

więcej

 

2013.10.04

Ostatnie zbiórki wielkogabarytów i elektrośmieci w zabudowie jednorodzinnej

 

To już ostatnie w tym roku zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu zabudowy jednorodzinnej Ostrowca Świętokrzyskiego. 7 października zbiórka przeprowadzona w ramach nowego sytemu gospodarowania odpadami komunalnymi obejmie osiedla...

więcej

 

2013.09.27

Ruszają kolejne odbiory odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci

 

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego trwają zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu zabudowy jednorodzinnej. 30 września zbiórka przeprowadzona w ramach nowego sytemu gospodarowania odpadami komunalnymi obejmie osiedla...

więcej

 

2013.09.20

Odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 

 

23 września na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego odbędzie się w zabudowie jednorodzinnej pierwsza zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przeprowadzona w ramach nowego sytemu gospodarki odpadami komunalnymi. Zbiórka rozpocznie się o godz. 6:00, odbędzie się na osiedlach: Ludwików, Hutnicze i Częstocice.

więcej

 

2013.08.30

Sprzątanie Świata 2013

 

 

 

więcej

 

2013.08.23

EKO OSTROWIEC - Jak postępować z odpadami - film edukacyjny.

 

 

więcej

 

2013.08.23

Jak dokonać opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów?

 

więcej

 

2013.08.13

Wsparcie finansowe na unieszkodliwianie odpadów zawierających PCB.

 

Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego informuje o możliwości uzyskania wsparcia finansowego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla przedsięwzięć polegających na unieszkodliwianiu odpadów zawierających PCB.

więcej

 

 

do góry