Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2018.10.15

Rozstrzygnięcie konkursu pn. „Przygotowanie amatorskiego filmu edukacyjnego na temat segregacji odpadów”

 

            Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w ramach projektu "OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - MIASTO Z KLIMATEM" - edycja 2018, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeprowadziła konkurs dla młodzieży pn. „Przygotowanie amatorskiego filmu edukacyjnego na temat segregacji odpadów”.

          Konkurs skierowany był do 3-osobowych zespołów młodzieży w wieku 13–16 lat lub 17-20 lat, a jego celem było wykreowanie pozytywnych wzorów kulturowych w zakresie właściwego postępowania z odpadami, podwyższenie stanu świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz wzrost i upowszechnianie wiedzy nt. prawidłowej segregacji odpadów.

          Do konkursu zgłosiły się dwie grupy młodzieży w wieku 17-20 lat, które przygotowały 3-minutoiwe filmy o zasadach segregacji odpadów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce - film pt. „Żona Kartona”, przygotowany przez Kingę Chrzanowską, Weronikę Kowalik oraz Adriannę Życińską. Nagrody za I miejsce – smartfony. 

 

II miejsce – film pt. „Wakacje – segregacje” – przygotowany przez Piotra Ćwikła,  Adriana Polit, Krzysztofa Polit. Nagrody za II miejsce – tablety.

 

Serdecznie gratulujemy.

 

Zakup nagród dla laureatów konkursu został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Oba filmy będą emitowane w lokalnej telewizji w okresie X – XI 2018 r. oraz są dostępne:

http://www.eko.um.ostrowiec.pl/index.php?ekoostrowiec=multimedia&kateg=13  

 

 

 

 

 

nazwa zdjecia

Zmiana do regulaminu konkursu

Regulamin konkursu

 

do góry