Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2021.10.14

 

Zadanie pn. Doposażenie pracowni biologicznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach „Programu z zakresu edukacji ekologicznej dla uczestników konkursu „Czyste Świętokrzyskie”

 

 

W dniu 14 października 2021 r. w ramach zadania pn. „Doposażenie pracowni biologicznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach „Programu z zakresu edukacji ekologicznej dla uczestników konkursu „Czyste Świętokrzyskie” Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przekazała PSP nr 5 pomoce dydaktyczne w postaci komputera przenośnego i urządzenia wielofunkcyjnego.   

 

Koszt zakupu sprzętu wyniósł 4 000,00 zł brutto i został w całości sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

 

 

Pozyskanie dofinansowania było możliwe dzięki zaangażowaniu ostrowieckich placówek oświatowych, które przygotowały prace w ramach konkursu pn. "Czyste Świętokrzyskie". Praca przygotowana przez uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 została doceniona przez WFOŚIGW w Kielcach.

 

 

Zakupiony sprzęt stanowi wyposażenie pracowni biologicznej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim i będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji ekologicznej w placówce.

 

W ramach zadania w przeprowadzone zostaną 23 edycje 2-h warsztatów edukacyjnych pn. "Jestem z pokolenia zero waste!" dla łącznie minimum 400 uczniów klas IV – VIII.

 

W ramach zajęć uczniowie dowiedzą się co oznacza styl życia „zero waste”, zdobędą informacje na temat wpływu odpadów na środowisko, możliwości minimalizowania wytwarzania odpadów oraz zaplanowania zakupów w stylu „zero waste”.

 

 

nazwa zdjecianazwa zdjecianazwa zdjecia

 

do góry