Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2019.09.24

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w ramach zadania pn. EKO OSTROWIEC „Kampania edukacyjno – informacyjna dotycząca zapobiegania powstawaniu odpadów i właściwego postępowania z odpadami – edycja 2019”, w dniu 24 września 2019 r. o godz. 9.00 i 10.30 w sali kinowej ETIUDA w Ostrowcu Św. zorganizowała bezpłatne spektakle teatralne dla dzieci klas I – III szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnyc,h pn. „Bukiet talentów”.

 

Spektakl został wystawiony przez Teatr Kultureska z Krakowa, który specjalizuje się
przedstawieniach teatralnych o tematyce ekologicznej. Jest to profesjonalna grupa teatralna, która opiera swoje spektakle na ciekawym scenariuszu i bajkowej muzyce. Spektakle opatrzone są barwną scenografią i kostiumami.

 

Charakter spektaklu

„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtarzają zasady segregacji i uczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokazują najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. 

 

W spektaklach, które  są formą edukacji ekologicznej najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności właściwego postępowania
z odpadami,  wzięło udział około 900 dzieci. Spektakl został bardzo pozytywnie odebrany przez dzieci i wysoko oceniony przez nauczycieli.

 

Dziękujemy!

 

nazwa zdjecianazwa zdjecianazwa zdjecianazwa zdjecianazwa zdjecianazwa zdjecia

 

do góry