Logo Eko Ostrowiec UM OSTROWIEC

bądź eko-logiczny

Aktualności

2014.05.07

Listy dla Ziemi to ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska-Białej. Projekt pilotażowy, którego finał miał miejsce w kwietniu 2013 roku, odniósł duży sukces. W pisanie listów poświęconych segregacji odpadów włączyło się 350 samorządów, ok. 4 000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy samych uczniów. Zmotywowane do działania szkoły zrealizowały wiele pozytywnych akcji, takich jak zbieranie elektrośmieci, sadzenie drzewek, spotkania z leśnikami czy przedstawienia o tematyce ekologicznej.

Druga edycja akcji wystartowała w listopadzie 2013 roku. Jej tematyka to palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja. Głównym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu było pisanie listów do dorosłych.

Do akcji pisania listów dla Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim przystąpiło 870 dzieci    i młodzieży z 10 gminnych placówek oświatowych. Placówki oświatowe otrzymały materiały edukacyjne dotyczące akcji przekazane przez Fundację Ekologiczną „Arka”.

Akcja Listy dla Ziemi polegała na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów poprzedziły pogadanki, warsztaty i lekcje tematyczne w szkołach i przedszkolach.     W listach dzieci i młodzież namawiali dorosłych do działań proekologicznych, głównym tematem lisów było palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji.

W placówkach oświatowych odbywały się liczne akcje ekologiczne: konkursy, pogadanki, spotkania z rodzicami, akcje sadzenia drzew i krzewów, happeningi.

Do konkursu przystąpiły placówki oświatowe: Przedszkola Publiczne nr 5, 7, 11, 21, Publiczne Szkoły Podstawowe nr 1, 7, 11, 12, Publiczne Gimnazja nr 3 i 5.

 

 

 

 

 

 

do góry